מהו כרטיס העסק בגוגל? 

mail.jpg

כרטיס העסק בגוגל זהו כרטיס המכיל מידע על העסק שלכם - הכתובת, מספר הטלפון, שם העסק, תחום העיסוק וכל מה שתבחרו לשתף.

המידע הזה משמש את גוגל לקבוע האם העסק שלכם יכול להיות רלוונטי בתוצאות החיפוש. במידה וכן, יופיע בצד ריבוע עם המידע על העסק - זהו כרטיס העסק.

כרטיס העסק הוא הרושם הראשוני שלכם מול הגולשים, לכן הוא חייב להיות מקצועי. כרטיס מקצועי יכיל בנוסף תיאור קצר, שעות פעילות, כמה תמונות וקישור לאתר העסק במידה וקיים.

גוגל הוא מנוע החיפוש המוביל בעולם לא לחינם, הוא יודע לנתח כל פיסת מידע שנגיש לו. למשל, ברוב המקרים גוגל יודע את מיקום המכשיר (נייד או נייח) אשר ממנו מתבצע החיפוש ויציג לגולשים כרטיסי עסק עם איזור השירות המתאים למיקום.

זה כמובן במידה וביטוי החיפוש לא מכיל מיקום מפורש.

בנוסף לתוצאות החיפוש הרגילות, כרטיס העסק שלכם יופע גם בגוגל מפות.

התמונות אשר העסק מספק בכרטיס, משמשות גם להצגה בתוצאות של חיפושי התמונות. ישנם עסקים אשר מגיעים להרבה לקוחות דרך הערוץ הזה ואחרים לא מודעים אליו כלל.

הכרטיס בגוגל קודם בחשיבותו לייצוג בכל פלטפורמה אחרת באינטרנט, כולל פייסבוק, דפי זהב וכל אינדקס עסקים אחר.

גוגל זהו שער הכניסה לאינטרנט.


יותר מזה, כרטיס העסק בולט יותר משאר התוצאות בחיפוש של שם העסק, לכן ברוב המקרים יביא יותר לקוחות מאשר אתר שלא מקודם בעזרת תקציב משמעותי ביותר.

הרישום בגוגל הוא צעד הכרחי עבור כל עסק.

 

במידה והכרטיס נוצר אוטומטית

מה קורה במידה והכרטיס כבר קיים מבלי שעשיתם דבר?

גוגל מודעת לרוב המידע אשר קיים באינטרנט. הרבה פעמים הם מצליחים לקשר בין שם העסק לכתובת, למשל מניתוח רשומות בדפי זהב והמידע הזה מספיק בשביל ליצור כרטיס אוטומטי.

הכרטיס האוטומטי בא לשפר את שירות החיפוש של גוגל - הגולשים מקבלים יותר תוצאות רלוונטיות עם מגוון כרטיסי עסקים בעמוד החיפוש, ועל הדרך עסקים קטנים מקבלים גם יותר חשיפה. נשמע מצוין? לא בהכרח. לפחות לא מבחינת העסקים. הכרטיס האוטומטי לא בשליטה של העסק! והעסק לא מודע למידע המוצג ולא מודע לשינויים שקורים (בהמשך נסביר מי יכול לבצע את השינויים).

מבחינת המידע על העסק, כרטיס כזה מכיל רק את שם העסק, הכתובת וטלפון. אינפורמציה כל כך דלה משאירה רושם של עסק חובבן. התמונה היחידה המופיע בכרטיס תמיד לקוחה מ"גוגל מפות", וזו תמונה של הרחוב בכתובת העסק אשר גורמת לגולשים לתהות האם זהו בכלל עסק אמיתי ופעיל או משהו שגוגל מציג בטעות (יש אינספור כרטיסיות של עסקים לא פעילים שנוצרו בהליך האוטומטי). הכרטיס האוטומטי פוגע בתדמית של העסק.

נקודה נוספת היא שהגולשים יכולים להגיב ולדרג את העסק אשר יש לו כרטיס בגוגל. אנשים לא מרבים לכתוב תגובות באופן יזום, לרוב זה קורה אם היו מאוד מרוצים מהשירות או לא מרוצים כלל, כועסים ורוצים לשפוך את אשר על ליבם. לפעמים תגובה אחת רעה יכולה להפסיק לחלוטין הגעה של לקוחות מתוך גוגל. בעל העסק לא יהיה מודע למצב ולא יוכל לעשות דבר עד שלא ישייך את הכרטיס לעצמו.

מסיבה לא ברורה, גוגל מאפשרת לכל אחד לשנות את פרטי העסק, כולל שם ומיקום. במידה ולעסק שלכם נוצר כרטיס אוטומטי אתם חייבים לשייך אותו לעצמכם על מנת למנוע הטעיה של הלקוחות.

בעל עסק, אם יש לך כרטיס אוטומטי בגוגל, אתה חייב לשייך אותו לעצמך!